Denna annons är inte tillgänglig!
Arbetsuppgifter
Forskargruppen är en del av The Human Protein Atlas (HPA)-projektet och arbetar med att skapa en Cell Atlas, där den spatiotemporala distributionen av proteiner studeras subcellulärt med hjälp av immunofluorescens och konfokalmikroskopi i celler.
Den huvudsakliga arbetsuppgiften är manuell konfokalmikroskopi, men tjänsten innefattar även cellodling och provpreparering för immunofärgning.
Kvalifikationer
Följande erfarenheter krävs för tjänsten:
Följande personliga egenskaper krävs även för tjänsten:
Det är även meriterande om den sökande har erfarenhet av följande:
Vi kommer lägga stor vikt vid personliga egenskaper.
Fackliga representanter
Du hittar kontaktuppgifter till fackliga representanter på KTH:s webbsida.
Ansökan
Du ansöker via KTH:s rekryteringssystem. Du som sökande har huvudansvaret för att din ansökan är komplett när den skickas in. Din kompletta ansökan ska vara KTH tillhanda senast sista dagen för ansökningsperioden.
Tidsbegränsad anställning i upp till 3 månader, med tillträde enligt överenskommelse.
Övrigt
Jämställdhet, mångfald och avståndstagande från alla former av diskriminering är både en kvalitetsfråga och en självklar del av KTH:s värdegrund.
För information om behandling av personuppgifter i samband med rekrytering läs mer här.
Vi undanber oss direktkontakt med bemannings- och rekryteringsföretag samt försäljare av platsannonser.
| Anställningsform | Visstidsanställning (kortare än 3 månader) |
|---|---|
| Anställningens omfattning | Heltid |
| Tillträde | Enligt överenskommelse |
| Löneform | Månadslön |
| Antal lediga befattningar | 2 |
| Sysselsättningsgrad | Heltid |
| Ort | Solna |
| Län | Stockholms län |
| Land | Sverige |
| Referensnummer | C-2020-0642 |
| Kontakt |
|
| Publicerat | 2020-04-20 |
| Sista ansökningsdag | 2020-05-11 |